זמן דרבי - הירוק או האדום?

מאת רובי לוי ויובל מרון | הפועל חיפה תארח את הדרבי, האדומים ללא אזולאי חייבים ניצחון, הירוקים רוצים "לנקום" בלבול יפתח עם שני בלמים?

דרבי בסימן קרב על מקום בפלייאוף. הפועל חיפה תארח מחר את מכבי חיפה למפגש דרבי שאפשר לומר שלראשונה מזה שנים יש בחיפה דרבי שיכול לחרוץ גורלות במיוחד עבור החבורה באדום, הפסד של הפועל ירחיק אותה מהפלייאוף לעומת ניצחון שיתן לחניכים של שרון מימר סיכוי גדול לעשות זאת ולהבטיח מקום בפלייאוף העליון. בצד הירוק הבטיחו כמעט בוודאות מקום בפלייאוף, אך השחקנים של מרקו בלבול שטרם רשם הפסד העונה (ליגה) ירצו לנצח ולהבטיח באופן סופי מקום בפלייאוף העליון ולא להסתבך עם כל מיני חישובים פנימיים.
אחד סיים את העונה והשני הפך להיות ירוק. צילום: חגית אברהם.
מכבי חיפה תעלה למפגש שהיא חסרה לא מעט שחקנים ובראשם המגן המצוין ארנסט מאבוקה והשוער גיא חיימוב, שניהם מורחקים (צהובים), הירוקים יחסרו גם את סנטיהו סלילך שדווקא בתקופה הטובה שלו, סיים את העונה עם קרע ברצועה וצפוי להעדר לפחות 7 חודשים. עומרי גלזר יפתח בשער ויחליף את חיימוב המורחק, מי שצפוי להחליף את מאבוקה בקו ימין הוא רז מאיר שגם לא היה כשיר במאת האחוזים אך במכבי עשו מאמצים להחזירו והוא כאמור צפוי לפתוח. הערכות הן שמרקו בלבול ימשיך לשחק עם שני בלמים, עופרי ארד ואטיין ריינן, כאשר בצד שמאל הוא צפוי להכריע בין סאן מנחם לבין רמי גרשון. נדמה כי בלבול יעדיף לשחק זעיר ובדיוק כמו בפתיחת המשחק מול בית"ר ירושלים יתן לרמי גרשון את חולצת ההרכב שישחק מגן שמאלי שלא ממש מרבה לתקוף ועוזר לצמד הבלמים, כאשר רז מאיר יהיה זה ירוץ יותר על הקווים.
צילום: חגית אברהם.
מרקו בלבול מקבל גם את ז'ורז' מנז'ק שחוזר מהרחקה, ולא ברור האם הקמרוני יזכה למקום בהרכב. הכאב של בלבול בכל מה שקשור ל-11 שיפתחו בירוק הוא גדול, כאשר גם מנז'ק, אבו פאני, פלקושצ'נקו, נטע לביא, עוואד, רוקביצה, פריי, ירדן שועה וניקיטה רוקביצה מתחרים על 6 מקומות בהרכב, כאשר הערכה היא שמקומם של נטע לביא, פלוקשצ'נקו ופריי מובטח בהרכב.

ההרכב המשוער של מכבי חיפה: גלזר, רז מאיר, עופרי ארד, אטיין ריינן, רמי גרשון (סאן מנחם), נטע לביא, מקסים פלקושצ'נקו, מנז'ק (אבו פאני), קארים פריי, עוואד, רוקביצה (שועה).

מן העבר השני של העיר המטרה היא ברורה, להמשיך את העליונות הספורטיבית בשנים האחרונות במשחקי הדרבי ולבסס את ההגמוניה האדומה. אמש, כ-300 אוהדי הקבוצה מלווים בפירוטכניקה הגיעו אל מתחם האימונים בבית נגלר על מנת להלהיט את השחקנים לקראת הדו קרב העירוני. בפן המקצועי, קבוצתו של שרון מימר תעלה אל כר הדשא בסמי עופר עם סימן שאלה גדול סביבה. מחד, תחת שרביטו של מימר, הפועל רשמה רצף נהדר אשר כלל אחד עשר משחקים ללא הפסד. מאידך, האדומים שחורים חווים מיני משברון עקב צמד ההפסדים במחזורים האחרונים. במועדון לא מסתירים את העובדה כי מטרתם העיקרית היא העפלה לפלייאוף העליון בסיום העונה. בכדי לעשות זאת ואכן להתברג בחוליית הצמרת במחזורים האחרונים, כל תוצאה מלבד ניצחון תיחשב כאכזבה.
צילום: חגית אברהם.
באשר להרכב איתו צפוי מימר לפתוח בהתמודדות ניתן לחזות שלושה שינויים מרכזיים. ראשית, קפטן הקבוצה דור מלול ייעדר עקב הרחקתו. את מקומו של מלול בהרכב צפוי לקבל לירן סרדל אשר יאייש את עמדת המגן הימני. בנוסף, מימר ייחסר את שלומי אזולאי בעקבות פציעתו. קשר הקבוצה רסמוס סויסטאד צפוי לתפוס את מקומו של הרכש הטרי בהרכב ולהשלים את חוליית הקישור לצידם של ראדו גינסארי וגל אראל. השינוי הצפוי האחרון הוא בחוד החנית כאשר בן אז׳ובל עשוי לקבל את הקרדיט על חשבונו של עידן שמש. מתן חוזז וגילי ורמוט יפתחו בכנפיים וישלימו את המשולש ההתקפי.

הרכב משוער: ארנסטס שטקוס, לירן סרדל, גבריאל תאמאש, ניסו קפילוטו, שון גולדברג, רסמוס סויסטאד, גל אראל, ראדו גינסארי, מתן חוזז, גילי ורמוט ובן אז׳ובל.
צילום: חגית אברהם.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.