מעבר לאופק / שמעון גילור

גילור בירוק | שמעון גילור מסכם דרבי וחש מתוסכל מהעובדה שהדרבי הבא יתקיים רק בעונה הבאה. על אנמיות ותקשורת עוינת וגיל אופק 

1. הנחיתה אל המציאות כאשר היא רחוקה מהאשליות, תמיד קשה ומכאיבה. כך היה גם אמש. העובדה הסטטיסטית, שמצביעה על העדר ניצחון ירוק בדרבי (אני לא "סופר" את גביע הטוטו) כבר ממרץ 2016  מדירה שינה מעינינו האוהדים. ולכן, אני מייחל לעלייתה של יריבתנו השנואה (למען הסר כל ספק זו שנאה ספורטיבית בלבד) לפליאוף העליון. המחשבה שנצטרך להמתין לפחות עד תחילת העונה הבאה כלומר במקרה הטוב, 6 חודשים, בשביל לקבל את ההזדמנות סוף סוף לנצח אותם עוד יותר מתסכלת.

2. בראיה מפוקחת ויותר מקצועית, אי אפשר להתעלם מכך, שהיינו ונותרנו קבוצה אנמית למדי. מאז שבלבול נהיה מאמן מכבי חיפה היו לנו 10 משחקי ליגה ועוד 2 בגביע. ברשותכם נתעלם מהפועל מרמורק שהגיעה אלינו ביכולת של תחתית ליגה ב' (מאז התאוששה) ונתייחס ל-11 משחקים. ב-4 מתוכם לא כבשנו ! בעוד 3 הבקענו רק שער אחד ! רק ב-4 משחקים מתוך 7 הצלחנו להבקיע 2 או 3 שערים ! אז נכון שמשחק ההגנה השתפר מאד ושמרנו על שער נקי ב-6 משחקים ובעוד 4 ספגנו רק שער אחד (רק הפועל תל אביב הצליחה לכבוש נגדנו 2), וזה חשוב ויפה –אבל על מנת שהיעד שמרקו עצמו הציב פומבית –דהיינו גרימת הנאה לקהל – על מנת שזה יתרחש אנחנו רוצים וזכאים לראות קבוצה הרבה יותר התקפית ונועזת.

3. השבוע בפגישת עבודה שגרתית עם לקוח שהינו אוהד מכבי חיפה כמונו, נשאלתי על ידו: "למי משחקני מכבי חיפה יש מקום בהרכב הראשון של מכבי תל אביב ? ". במאמץ גדול מצאתי 3. 2 "בטוחים" ואחד "מתנדנד" . ועוד התווכחנו גם על זה ! ואז לפני שעברנו לדון בענייני עבודה הוא הפטיר: "עד שלא תוכל להצביע על 5-6 בוודאות , לא נחזור למאבק האליפות".

4. בדרך למשחק הקשבתי לאחת מתחנות הרדיו המקומיות ונחשפתי לאלימות מילולית מחפירה כלפי מרקו בלבול מצד עיתונאים שמחשיבים עצמם בכירים. אסור להשלים עם ההתנהגות שלוחת הרסן של אותם עיתונאים. בצד השני יש מאזינים וחלקם מהווים פרי בשל להסתה, שסופה מי ישורנו. מותר וצריך למתוח ביקורת. אפילו חריפה. אבל אין שום הצדקה לזעוק ש"מרקו הורג את ירדן שועה" או לומר "שיענקל'ה שחר ילך לצ'ק פוסט לרכוש שסתום לשחרר את השתן שעלה למרקו לראש". ואלו 2 ציטוטים מתוך הרבה מאד מלים גסות ומגעילות שהורעפו לכל עבר.

5. כשנודע לנו שגלזר נפצע בחימום, אל נמצא ולו אוהד ירוק אחד שלא נלחץ מכך שגיל הוא זה שיעמוד בשער. מי שלפחות למראית עין לא נלחצו , היו שחקני ומאמני הקבוצה. מסתבר שלפעמים צריך לדעת לראות מעבר לאופק.
צילום: האתר הרשמי.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.