מישהו מחייך אלי / שמעון גילור

גילור בירוק | שמעון גילור מסכם ניצחון על הפועל תל אביב ומסכם מנקודת מבטו את חלון העברות של ינואר

1. בנסיעה הביתה מהמשחק נגד הפועל תל אביב, שמעתי ברדיו חיפה פרשנויות וראיונות על המשחק. חברים יקרים. איך לומר בעדינות: נסחפתם. כיף לנצח, כיף לחזור למקום השני אחרי היעדרות של 5 שנים. נחמד להבקיע 3 שערים ולא חשוב מי היריבה. אבל בואו ונודה על האמת. הפועל תל-אביב קבוצה חלשה. ולמרות זאת ספגנו מהם 2 שערים והם הגיעו לעוד 2 הזדמנויות של 100% גול. נכון שגם אנחנו החמצנו 2-3 גולים , אולם על מנת שנחזור להיות קבוצת צמרת חזקה ומאיימת, אסור לנו להיות כל כך נרפים במשחק ההגנה ואנחנו חייבים להיות יותר "רעים". תנסו להיזכר מתי לאחרונה היה לנו ניצחון משכנע, כזה שאינו מוטל בספק. אל תתאמצו –העונה לא היה אפילו אחד כזה. אז נכון שיש שיפור ואופטימיות ותקווה. אולם עוד ארוכה ורבה הדרך.

2. ואם במשחק ההגנה עסקינן, את מה שראינו בנתניה והתרענו, שבנו לראות נגד הפועל תל אביב. מנדג'ק ומאבוקה לא עושים הגנה ומאבדים כדורים באזורים המסוכנים. ונשאלת השאלה: כיצד מתמודדים עם התופעה? בתחילת עונת 1993/4 האגדית שיחקנו בשלב הראשון בגביע אירופה למחזיקות גביע נגד דידלאנג' מלוקסמבורג. גיורא שפיגל לא היה מרוצה מרמת ההשקעה של רובן עטר וסיפסל אותו במשחק הראשון . עטר הבין את ה"רמז" ונתן עונה גדולה.  לא יקרה שום אסון אם הקמרונים שלנו יעברו "סדרת חינוך" דרך הספסל. תראו איך מוחמד עוואד נראה אחרי שחימם את הריפוד במשך כמה משחקים ותבינו שמה שלא עובר דרך הראש והרגליים כנראה עובר דרך איבר אחר.. זה שיושבים עליו.

3. סינטיהו סולליך פורח ומשתבח. כמעט כל מהלך התקפי משמעותי מתחיל בו או שלפחות נהיה תכליתי בזכותו. הוא גם היה, לעניות דעתי, השחקן הבולט במשחק שלשום ואני מאד מתקשה להבין מדוע מרקו בלבול מחליף אותו שבוע אחר שבוע. לי נראה שקישור שכולל את סולליך  לביא ופלקושצ'נקו יהווה שלישיה נפלאה. נותרה רק בעיה אחת "קטנה". בלבול לא נותן לזה צ'אנס.

4. זהו, נסגר ה"חלון" והגיע הזמן לעשות סיכום ביניים. על אלה שעזבו לא ארחיב את הדיבור, הן מפני שזה כבר לא רלוונטי והן מפאת כבודם. ומה לגבי המצטרפים ? שועה ומקסים (שממנו כבר התחלנו לראות ניצוצות) אלו רכישות מעולות בעיני. שניהם יהיו כפי הנראה מעמודי התווך של נבחרת ישראל בעוד 3-4 שנים וטוב להם ולנו שיעשו את פריצת הדרך במדים הירוקים. החזרתו של אבו פאני, לעומת זאת , נראית לי מוקדמת , במיוחד לאור העובדה שהגיע קשר אחורי זר וזה בנוסף לנטע ומנדג'ק. כמה דקות משחק יהיו לו ? מוטב היה שימשיך להשתפשף עד תום העונה בחדרה. ולגבי הזרים ? איני מתלהב מהחיפזון שבהבאתם של פריי ואיטורה ולו מהסיבה שזה בהכרח יבוא על חשבון דקות משחק של שחקני בית. העונה כבר ממילא לא נזכה בשום תואר וזה בדיוק הזמן לתת להם לצבור נסיון ובטחון ולדעת בודאות מי לנו ומי לצרינו.

5. במשך כמה חודשים, עשיתי דבר שאינו ממנהגי והצטרפתי לאלה שקראו לפיטוריו של פרד רוטן. בתקופתו כמאמן הייתה לי שגרת ימים מלאי תסכול שבאו בעקבות הצגות האימים של הקבוצה תחת שרביט האימון שלו. בקצב בזה עוד היה חשש שנוכרז כמתחרים של "ארגון המדוכאים עלי אדמות"... (להבדיל אלף אלפי הבדלות). בתקופה האחרונה יש תופעה שכמעט הספקנו לשכוח. בימים שאחרי המשחקים , כולל היום בבוקר הסתכלתי שוב ושוב במראה וראיתי מישהו מחייך אלי.
צילום: חגית אברהם.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.