יאללה בלאגן / שמעון גילור

גילור בירוק | על נסיעה צפונה, רוני רוזנטל וניהול משחק - שמעון גילור מסכם מחזור סיום עונה סדירה

1. כבר בדרך לקריית שמונה, עלתה בזיכרוני תמונה מלפני 41 שנים. אז בהיותנו ב"שנות המדבר" בליגה הארצית (אז הליגה השנייה), יצאנו למשחק חוץ קשה (תמיד קשה לשחק שם) במגרש הצפוני ביותר במדינת ישראל. במצב של 1:0 לקריית שמונה, הפתיע ג'וני הרדי ז"ל את כולם והרים מהספסל ילד בן 16.5 ו"זרק אותו למים הסוערים". הילד לא איכזב. הוא סחף אותנו למהפך, כבש במו רגליו צמד שערים והשאר היסטוריה. אה ,כן שכחתי לציין פרט "שולי". שמו של הילד –רוני רוזנטל.

2. טוב, ברור לי שוייסמן לא היה ולא יהיה ברמה של רוני, והוא כבר מזמן לא בן 16, ובכל זאת היה לי מעין "דה ז'וו".

3. במשחקים האחרונים , למעט הדרבי, יש התרופפות מדאיגה במשחק ההגנה שלנו. זה לא ממש משנה אם משחקים 3-5-2 או 5-3-2 או 4-4-2 או 4-3-3 בסוף מה שקובע הוא כמה שחקנים משתתפים במשחק ההגנה ולאו דווקא כמה "מוגדרים" כשחקני הגנה. אמנם אמש ה"אשמים" בגולים שספגנו היו ארד בהכשלה וריינן באיבוד הכדור בגול השני אבל בעיני ה"בור" פעור דווקא במרכז הקישור. האמינו לי שאין לי דבר וחצי דבר נגד ג'ורג' מנדג'ק אך השחקן הזה גורם נזק. יש בסגל קשר אחורי ששיחק ב"לה ליגה" והגיע מקבוצה "קצת" יותר טוב ממכבי חיפה. הכוונה , כמובן לאיטורה שבא מויאריאל. אולי הגיע הזמן לתת לו לשחק?

4. במשך חודשים רבים (ובדיעבד הוכח שרבים מידי), טענתי שרוטן אינו יודע לנהל משחק, אינו ער למתרחש על כר הדשא ואינו משנה בחילופים שלו את המערך הטקטי ולפיכך נועד לכישלון. אתמול ראינו מאמן שהבין באמצע המחצית השנייה שהיום במשחק מסודר זה כבר לא יילך. "הפסד, כבר יש לי ". אז בוא ננסה משהוא אחר. יאללה בלאגאן. 3 חלוצים, 2 קשרים התקפיים, 2 מגינים תוקפים ומה שיהיה יהיה. אילו היינו מפסידים , כולם היו "שוחטים" אותו. אבל זה בדיוק תפקידו של המאמן. וכבר למדתי שבחיים האלה מי שמעז – גם יכול להצליח.
צילום: האתר הרשמי.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.