מכבי חיפה - דו"ח מצב

מאת טל גורן | לפני שלושה חודשים כשמרקו בלבול מונה למאמן מכבי חיפה הוא הציב לעצמו שתי מטרות: לבנות שלד לכמה שנים ולהחזיר את מכבי חיפה למפעלים האירופיים. עד עתה לפחות במטרה הראשונה הוא עמד כשגם המטרה הנוספת נראית באופק - אורי אוזן פרשן בהווה ואקס מכבי: "מכבי צריכה לרדת משלושה בלמים" 

מסיימי חוזה

לא פחות מ-9 שחקנים מסיימים חוזה בסיום העונה: מאבוקה, ריינן, איטורה, רוקביצה, סלליך (שגם ככה לא יהיה כשיר עד אוקטובר) אלברמן, וייסמן, מנדז'ק, ופריי. כאשר בחלק מהמקרים למכבי חיפה יש את האופציה להאריך את ההתקשרות. זאת בנוסף לקהת ודוס סנטוס שמחזיקים בחוזה אך לא נמצאים בתוכניות של מרקו בלבול עד עתה, ולמכבי אמור להתפנות לא מעט כסף בקופה על מנת להשלים את החיזוק במקומות החסרים.
צילום: חגית אברהם.
רשימת קניות

מגן שמאלי, פליימיקר ושחקן כנף בצד ימין. כרגע לא ברור מי מהשחקנים שמסיימים חוזה ימשיך ולמרקו מצפה לא מעט עבודה בגיבוש הסגל לעונה הבאה.

שיטות משחק ודבר הפרשן
מכבי חיפה תחת מרקו בלבול שינתה את שיטת המשחק ומשחקת בשתי שיטות עיקריות, 5-3-2 ו-4-3-3.

"כיום מכבי מצליחה עם שיטת ה-5-3-2, אבל אני חושב שלטווח הארוך עדיף יהיה למרקו בלבול לשחק 4-3-3 או 4-4-1-1 כששועה בעמדה מתחת לחלוץ. למכבי חיפה אין צורך לשחק עם 3 בלמים מול רוב קבוצות הליגה" ניתח לחיפה ספורט שחקן העבר של הקבוצה והפרשן בהווה אורי אוזן.
צילום: חגית אברהם.
"הייתי משאיר את רוקביצה, אפשר יהיה לשחק איתו גם באגפים שם שיחק לרוב בגרמניה.  במקרה שהולכים על מערך כזה, הבאה של שחקן בסגנון של פריי לצד הנגדי ישדרג מאד את הקבוצה". הוסיף אוזן והתייחס ללבטים בנוגע לשחקנים שמסיימים חוזה.

"ריינן הוא בלם טוב אבל לא בלם שמשדרג את השחקנים שלידו, מכבי יכולה להביא בלם בקליבר גבוה יותר. את מנדז'ק לא הייתי משאיר, ולדעתי מכבי חיפה זקוקה לשדרוג בעמדת המגינים על מנת לאפשר גמישות טקטית, ולשחק בשתי שיטות. סה''כ למכבי יש בסיס טוב מאד שזקוק לשדרוג בשלוש עמדות, מגן ימני, מגן שמאלי וחלוץ ואז יהיה אפשר לחזור ולרוץ לאליפות, אך זה לא יהיה פשוט". סיכם אוזן.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.