לא מספיק - הפסד למכבי

מאת אבירן | שער של שוינפלד נתן אליפות למכבי תל אביב והפסד שני לירוקים בפלייאוף העליון. בלבול: "לא הגיע לנו להפסיד"

מרקו בלבול קיבל המון מחמאות על השינוי שעשה במכבי חיפה מאז הגיע לקבוצה, אבל הערב (שבת) הוא והירוקים רושמים כבר הפסד שני מאז תחילת הפלייאוף העליון במה שנתן את האות לתחילת חגיגות האליפות של הצהובים מקרית שלום. המאמן פתח עם שלישיית בלמים ומערך הגנתי בעיקרו שלא באמת איים על החגיגות הגדולות של היריבה המושבעת מקרית שלום בסיום. הירוקים הציגו משחק נרפה, סבלו מיום רע של גיא חיימוב ששוב חילק מתנות ולמרות השיפור הגדול במצבם בעת האחרונה, יש בכרמל עוד הרבה על מה לעבוד כדי לקרוא תיגר על התואר בשנה הבאה. המחצית הראשונה הייתה מאופקת ולא התעלתה לרמה גבוהה. בחצי השני שוב גם חיימוב חילק מתנה ואיפשר לשוינפלד לכבוש ולחגוג אליפות. בשבוע הבא הירוקים יחזרו להילחם על הכרטיס לאירופה מול הפועל חדרה שתגיע לסמי עופר.
צילום: האתר הרשמי.
המשחק נפתח תחת מזג אויר סוער ובדקה ה-12 פלקושצ'נקו ניסה מרחוק אבל לא סיכן את השער של האלופה הנכנסת.
המשחק התנהל בעיקר במרכז השדה ובדקה ה-20 המוליכה נכנסה לעניינים אבל הכדור של אצילי חמק ליד הקורה.
עשר דקות מאוחר יותר פריי השאיר לרוקאביצה שמצא את ראיקוביץ' עירני. דקה עברה, מכבי תל אביב יצאה למתפרצת מהירה ועטר ירה כדור מסוכן, חיימוב ירד טוב והדף לקרן. בדקה ה-35 קומדיה דל טעויות בהגנת הירוקים שרק במזל לא ספגו את הראשון. 5 דקות למחצית סבוריט מצא את עצמו לבד על סף הרחבה אבל בעט חלש לידיים של חיימוב.

מכבי פתחה טוב יותר את החצי השני אבל חסרה דיוק בפעולה האחרונה. בדקה ה-55 שוינפלד ניצל כדור קרן ויציאה אומללה של חיימוב ונגח את הראשון של מכבי תל אביב. מכבי ניסתה להגיב ויזמה יותר, אבל שוב הייתה חסרה מחץ בהתקפה. בדקה ה-80 ראיקוביץ' יצא רע לכדור חופשי וריינן כמעט העניש אבל הכדור הורחק ברגע האחרון. שלוש דקות אחר כך פריי הרים כדור אדיר לראש של שועה, שנגח סנטימטרים מהקורה. עד הסיום התוצאה נשמרה ומכבי תל אביב חגגה, כצפוי, את האליפות הקלילה בתולדותיה.
צילום: האתר הרשמי.

מאמן מכבי חיפה מרקו בלבול אמר בסיום: "באנו בגישה לשחק כדורגל טוב ושיאפשר לנו לנצח. בחצי השני דווקא בדקות הטובות שלנו ספגנו. לא הגיע לנו להפסיד, מאכזב מאוד. גם במערך הזה כבר ניצחנו משחקים, הייתה חסרה לנו היום איכות.
מכבי תל אביב לקחה את האליפות בצדק, הם ראויים לכל המחמאות אבל אני מאוכזב כי לא הגיע לנו להפסיד היום."

מכבי חיפה: חיימוב, ארד, חבשי, ריינן, מאיר (אבו פאני, 81) גרשון, לביא, מנדז'ק (שועה, 59) פריי, רוקאביצה (עוואד, 73)

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.