הפסד להפועל בטרנר

מאת יובל מרון | 2-0 לאלופה היוצאת על האדומים שחורים, שהר(65) וממן(90) הכריעו, הפועל תזדקק לסיוע נתנייתי במחזור הסיום, מימר: ״שילמנו על טעות ברמה נמוכה״

שבוע לאחר הדרבי אשר הבטיח הרבה וקיים מעט, כשמחזור סיום הליגה הסדירה ממשש ובא, התארחה הערב הפועל אצל אלופת המדינה אשתקד, הפועל באר שבע. כאמור, להתמודדות הערב הייתה חשיבות מכרעת באשר להתברגותה של הפועל בפלייאוף העליון. האדומים שחורים עלו אל כר הדשא באיצטדיון טוטו טרנר בידיעה שכל תוצאה מלבד הפסד תעניק להם יתרון משמעותי במאבק זה טרם מחזור הנעילה. בפן המקצועי, מימר בחר לבצע שינוי אחד בלבד בהרכב הקבוצה כאשר נס זמיר שב לרשימה הפותחת על חשבונו של מתן חוזז. כמו כן, לירן סרדל אשר השביע את רצונו של הצוות המקצועי בקרב העירוני זכה לקרדיט ממאמנו פעם נוספת.

בדקה ה-6 אלחמיד דהר לבדו ממרכז המגרש אל תוך רחבת האורחת, הבלם בעט מזווית קשה והחמיץ את המסגרת. שלוש דקות חלפו וזריהן איתר את שהר לבדו במרכז הרחבה, החלוץ נגח חלש לידיו של שטקוס. הלחץ הביתי נמשך עם בעיטה של בן ביטון בדקה ה-16, הגנת הפועל הצליחה להרחיק. בדקה ה-28 כדור קרן מדוייק של אורן ביטון נחת על ראשו של אוגו, הניגרי החמיץ ברשלנות מקרוב. חמש דקות מאוחר יותר, התקפת מעבר טובה של הפועל הסתיימה בניסיון של ורמוט עם בעיטה ממרכז הרחבה. חמש דקות לסיום המחצית באר שבע רשמה החמצה נוספת כאשר שהר לא השכיל לנצל יציאה רעה של שטקוס. עוד בחציו הראשון של המשחק, הפועל הספיקה לייצר הזדמנות נהדרת כאשר הרמה של ורמוט מצאה את גינסארי, המולדובי פספס מקרוב.

צילום: חגית אברהם

בדקה ה-51 אז׳ובל הניף את רגלו מקצה הרחבה, לויטה הדף. בדקה ה-55 לויטה בהצלה נהדרת מנע מורמוט להעלות את הפועל ליתרון לאחר מבצע אישי נהדר. הקצב הנהדר נמשך כשבדקה ה-60 הצלה מדהימה של שטקוס מנעה משהר לפרוץ את הסכר עם נגיחה מחמישה מטרים. חמש דקות חלפו והפעם שהר יצא עם ידו על העליונה כשהכניע את שטקוס בתום התקפת מעבר נאה של האלופה, 1-0. בדקה ה-85 חוזז כמעט ובישל לשמש את השוויון, אולם אקס נס ציונה פספס בסנטימטרים ספורים את הכדור. שניות ספורות לתום המשחק המארחת זכתה לפנדל הודות לנגיעת יד של שמש, ממן חתם את תוצאת המשחק מהנקודה הלבנה, 2-0. בסיום, הפועל לא מצליחה להעביר את גורל הפלייאוף לידיה וחניכיו של מימר יזדקקו לסיוע של הקבוצה מעיר היהלומים במחזור הקרוב.

מימר בסיום: ״נכנסנו טוב למחיצת השנייה וזה מאכזב כי אסור לעשות טעויות כמו שעשינו בגול. זאת טעות של רמות מאוד נמוכות וחבל לי. זאת הייתה טעות ספציפית של שחקן שעזב את העמדה שלו והיה צריך לעצור את המתפרצת. זאת החלטה של רגע שגמרה את המשחק. אין ספק שהיינו צריכים לעשות תוצאה יותר טובה אבל במחזור האחרון נבוא למלחמת העולם שמחכה לנו כדי לעשות את שלנו ונקווה לתוצאות טובות במשחקים האחרים. אם לא נעלה זה לא כישלון אבל כן אכזבה גדולה כי ירינו לעצמינו ברגל בחודש האחרון ואני חושב שאנחנו שווים פלייאוף עליון”.

הרכב הפועל חיפה: ארנסטס שטקוס, לירן סרדל(69, דור מלול), גבריאל תאמאש, ניסו קפילוטו, שון גולדברג, רסמוס סויסטאד, ראדו גינסארי(82, עידן שמש), גיא חדידה, גילי ורמוט(63, מתן חוזז), נס זמיר ובן אז׳ובל

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.