כדורגל (ל)לא מקסים / שמעון גילור

גילור בירוק | על שופטים, שחקני בית ומקסים פלקושצ'נקו - שמעון גילור מסכם משחק

1. היום בבוקר קראתי שהועדה המקצועית של איגוד השופטים מרוצה מהחלטתו של פוקסמן להרחיק את מאבוקה ולתת פנדל לבני יהודה.  לצורך העניין נניח שהם צודקים והחוקה אומרת שזו הייתה ההחלטה הנכונה. האם אותה חוקה ממש מונעת מאותו שופט לפסול גם את הפנדל החוזר מאחר שלפחות 5 שחקנים של בני יהודה היו בתוך הרחבה כשסילבסטר בעט את הפנדל? או שגם מזה אתם מרוצים?

2. לא נעשה לעצמנו חיים קלים ולכן נאמר בריש גלי. הפסדנו את המשחק למרות השופט ולא בגללו. ההפסד הזה הגיע בגלל הכנה לקויה, הרכב הזוי וניהול משחק גרוע. כל היתר מעולם התירוצים שאינם מתאימים לקבוצה שלנו.

3. שחקני בית, היו , הינם ויהיו הבסיס שעליו תקום או תיפול מכבי חיפה. תבחנו את כל הקבוצות הגדולות שהיו לנו ותראו את הדומיננטיות של אלה שגדלו כאן ולבשו ירוק מגיל צעיר ו"קרעו" נעליים בקצף. ארמלי ומרילי לא היו יכולים להצליח ללא ממן, סלקטר ורוזנטל. טל בנין לא היה פורח ללא רובן עטר ועופר מזרחי, האוירון, רביבו וחזן לא היו יכולים לככב בלי ברקוביץ', בנאדו ואהרוני, עידן טל וזנדברג לא היו מלהיבים ללא יניב קטן וניר דוידוביץ' וכן על זה הדרך. בקבוצה הנוכחית יש לא מעט שחקני בית. זה נחמד וכפי הנראה גם כלכלי למועדון. אולם על מנת שנוכל לחזור לימים הגדולים בואו וננסה לחשוב במונחים של מי יכולים להוות את הבסיס לקבוצה גדולה כמו בדוגמאות שציינתי. כשתסיימו את ה"משחק" המחשבתי הזה תבינו מדוע אנו עדיין רחוקים מאד מלחזור לגדולה.

4. לאורך השנים האחרונות, סבלנו מבעיה מנטלית שבאה לידי ביטוי גם במהלך המשחקים (סף שבירה נמוך היה אחד הסימפטומים הבולטים) וגם ביניהם. קבוצה בריאה נבחנת דווקא לאחר הפסדים. האם ההפסד הזה יגרום כבעבר למשבר? או שלהיפך? יוסקו מסקנות, השחקנים יהיו נחושים לתקן, הצוות המקצועי לא ייתן לליקויים "לעבור בשקט" ומעד ייצא מתוק? ימים יגידו.

5. נותרו עוד 9 משחקים לסיום העונה. מרקו בלבול הצהיר כבר כמה פעמים שאחת ממטרותיו הינה לגרום לנו, האוהדים, הנאה. אם כך הוא, יש לי מידע חשוב וחיוני למרקו היישר מהיציע. כולם, אבל ממש כולם, רוצים לראות את מקסים על המגרש. כשהוא על הספסל אנחנו ממש לא נהנים.
צילום: האתר הרשמי.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.