נפל דVAR - הפסד למכבי

מאת אבירן אסולין | הירוקים רושמים הפסד 2-0 לבני יהודה אחרי 12 משחקים. סילבסטר הימם את בלבול עם צמד, (24 ,45) פנדל ואדום לארנסט מאבוקה נשרקו בהחלטה מפוקפקת בעזרת המערכת. בלבול: "לא באנו מוכנים"

"אני חובב גדול של מערכת ה-var" אמר מרקו בלבול במסיבת עיתונאים לקראת המשחק מול בני יהודה, אבל הערב (שבת) הוא ושחקניו רשמו הפסד ראשון בקדנציה של המאמן בליגה, עם פתיחת הפלייאוף העליון, תודות להחלטה מפוקפקת של צוות שופטי ה-var שהעניקו פנדל לאורחים מהשכונה ואדום ישיר לארנסט מאבוקה בטענה שנויה במחלוקת לעבירה של הקמרוני ברחבה. מרקו בלבול זנח את שיטת שלושת הבלמים והעניק הזדמנות ראשונה ב-11 לקשר הרכש, מנואל איטורה, שהיה חלש והוחלף במחצית. גם החצי השני לא עזר לירוקים שיגיעו בשבוע הבא לנתניה במה שעשוי להיות משחק ההכתרה של היריבה המושבעת, מכבי תל אביב.
צילום: חגית אברהם.
על אף שליטה של הירוקים בפתיחה, דווקא סילבסטר האורח כמעט והימם את סמי עופר עם בעיטה מסוכנת, חיימוב הגיב טוב והדף. המשחק התעורר ובדקה ה-9 אבו פאני איים מרחוק אבל הכדור שלו לא היה מדויק והלך החוצה. בדקה ה-24 קרן של בני יהודה נחתה בדיוק על הראש של סילבסטר שכבש והעלה את הכתומים ליתרון, בניגוד גמור למהלך המשחק. מכבי ניסתה להגיב ובדקה ה-28 מאבוקה ירה מתוך הרחבה אבל זובאס מנע שיוויון. בדקה ה-41 אירוע היסטורי בסמי עופר: שופט המשחק, דוד פוקסמן, קיבל איתות משפטי ה-var ולאחר שצפה באירוע במצלמות, קבע כי ארנסט מאבוקה פגע בדולב חזיזה ברחבה, שלף אדום ישיר לקמרוני והצביע על הנקודה הלבנה. יקוב סילבסטר ניגש לבעוט, כבש אחרי בעיטה חוזרת והשלים צמד מדהים. המשחק שנפתח על מי מנוחות, קיבל תפנית חדה בעלילה, 2-0 לבני יהודה במחצית.
צילום: חגית אברהם.
עם פתיחת המחצית רמי גרשון נכנס במקום איטורה שלא השאיר רושם יתר על המידה. הירוקים ניסו לחזור אבל דווקא בני יהודה סיכנה יותר כשמורי בחן את חיימוב שהתעופף והדף לקרן. המשחק נכנס לדקות האחרונות ורוקאביצה מצא רק את המשקוף של זובאס אחרי התקפה ירוקה. עד הסיום התוצאה נשמרה ומכבי רושמת הפסד מאכזב דווקא בבית אחרי תקופה ארוכה.

מרקו בלבול בסיום המשחק: "מאכזב מאוד להפסיד, בטח בבית. בני יהודה שיחקה מאוד נמוך לא שיחקנו חכם, לא יצרנו מצבים. חטפנו ממצב נייח וההרחקה גמרה את המשחק, למרות ששלטנו והכתבנו לא היינו מספיק טובים. נגד חדרה שיחקנו באותה שיטה וניצחנו. לא היינו טובים, לא היינו חדים עם הפנדל שהיה או לא היה. אני חושב שvar עושה צדק לפעמים זו הולך איתך לפעמים נגדך. גם בעשרה שחקנים ניסינו הלכנו קדימה אבל לא הצלחנו.  אני לא חושב שבמכבי חיפה נשחק בשיטה אחת ונצטרך לדעת להחליף שיטות וגם היום בני יהודה לא הגיע למצבים עד הקרן שלא היה קשור למשחק הכדורגל.מאוד קשה לשחק מול קו של חמש, ידענו שזה מה שיהיה אבל לא באנו מספיק מוכנים לזה ולצערי עשינו גם טעות במצב נייח. איטורה שיחק טוב היום, החילוף שלו היה טקטי בלבד. שלא מנצחים תמיד מנצחים שואלים מי לא היה. מכבי ת"א קבוצה חזקה וחכל משחק אנחנו מתכוננים בכל הכוח ונעשה את הכל לנצח את המשחק הזה. הרור שהdna של מכבי חיפה זה לשחק באירופה ונעשה הכל כדי להשיג את זה."

מכבי חיפה: חיימוב, חבשי, ריינן, מאבוקה, מאיר, איטורה( גרשון, 45) אבו פאני ( פלקושצ'נקו,76) לביא, פריי, שועה, וייסמן. (רוקאביצה, 57)
צילום: חגית אברהם.


אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.