שמרו על הבית - עלו לחצי

מאת רובי לוי | מכבי חיפה מנצחת את הפועל עפולה ומעפילה לחצי גמר הפלייאוף, היריבה - מכבי רעננה לסדרה של טוב מ-5. דשילדס הצטיין 26 נקודות 

מכבי חיפה מצליחה לשמור על הבית ולנצח במשחק השלישי בסדרת רבע גמר הפלייאוף את הפועל עפולה 87:69, בדרך ל-2:1 בסדרה והעפלה לשלב חצי הגמר שם מחכה לה מכבי רעננה לסדרה של הטוב מ-5, כאשר יתרון הביתיות הוא של מכבי רעננה. הירוקים נהנו הערב ממשחק מעולה של קרון דשילדס שהיה פשוט בלתי ניתן לעצירה עם 26 נקודות ו-6 אסיסטים, דשילדס רשם 19 נקודות כבר במחצית הראשונה. מכבי הציגה יכולת מרשימה ודי יוצאת דופן העונה עם 10/27 מעבר לקשת. גם גיבנס היה טוב עם 17 נקודות.

עושה רושם שהניצחון של מכבי חיפה הערב, כלל לא הוטל בספק. הירוקים הכתיבו את הקצב שלטו בכל הרבעים והגדילו את הפער כל העת כאשר הרבע הרביעי היה לפרוטוקול בלבד. כאמור מכבי תפגוש בחצי הגמר את הקבוצה שסיימה את העונה במקום הראשון העונה שלחובת ארבעה הפסדים בלבד, במפגשים (2) בין שתי הקבוצות העונה ישנו ניצחון לכל קבוצה, כאשר כל קבוצה ניצחה דווקא במשחק חוץ. רעננה ניצחה ברבע הגמר את אליצור יבנה 2:1 בסדרה.

הרבע הראשון של מכבי נפתח טוב, הן בהגנה והן בהתקפה - הירוקים ירדו ביתרון 24:14, ברבע השני האורחת הצליחה לשמור על מרחק סביר ממכבי, שהצליחה לשמור על רמה גבוה בהתקפה הרבה בזכות קרון דשילדס שקלע עד לסיום המחצית הראשונה 19 נקודות. מכבי ירדה ביתרון 13 בסיום המחצית הראשונה לאחר ריצת 8:0 בזכות רצף קליעות של פישר וגיבנס. הירוקים פתחו טוב את הרבע השלישי והמשיכו את כושר הקליעה הטוב מעבר לקשת לאחר ששלשה של סורקין העלתה את הירוקים ליתרון 15, 60:45, עד לסיום מכבי שמרה על יתרון בדרך ל-65:49. ברבע הרביעי מכבי לחצה על הדוושה בדרך להגדלת הפער ושלשה של האוזמן העניקה לה יתרון שיא של 20 נקודות, 82:62 והבטחת הניצחון, 87:69 מרשים ברוממה.

קלעים מובילים במכבי: דשילדס 26 נק' ו-6 אס', גיבנס 17 נק', וורקמן 13 נק' ו-7 ריב', סורקין 9 נק', קופרברג 6 נק' ו-7 ריב', האוזמן 5 נק'.
צילום: האתר הרשמי - מכבי חיפה.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.