עיד קארים / שמעון גילור

1. ממקום חופשתי צפיתי, הפעם בטלוויזיה, בניצחון החשוב בבאר שבע. כמעט שאיני זוכר מתי בפעם האחרונה ראיתי משחק של מכבי חיפה לבד, בלי שיהיו לצדי עוד כמה בעלי עניין. הסיטואציה הנדירה , מבחינתי, אפשרה לי ובמידה רבה אילצה אותי, להתבונן על הדברים קצת אחרת. מין ראייה שקרובה לאובייקטיבית. איך אמר פעם אחד מראשי הממשלה? : "דברים שרואים מכאן –לא רואים משם". אז מהן התובנות שלי ממשחק זה ? בואו ונתחיל.

2. חכמה או ליתר דיוק העדר חכמה: המשחק שלנו מתאפיין בהעדר חכמת משחק. על מנת שנבין חכמת משחק מהי אתן דוגמא שמוכרת לכולנו. יניב קטן שנחשב לכישרון על והוקפץ ישירות מקבוצת הנערים לסגל הבוגרים (מבלי לשחק בנוער !) לא הצליח לממש את כשרונו האדיר ובמשך שנים לא מעטות, לא הצליח לתקוע יתד בהרכב הראשון שלנו. מאמנים באו והלכו ( אוהרין, בריילובסקי, אלי כהן, גרנט ושום) וכולם רצו מאד בהצלחתו וזה, איך נאמר בעדינות ? או שלא צלח או שהניח את הדעת באופן חלקי. ואז בא רוני לוי שהבין שליניב יש חוזקה שעולה על כל היתר ובזה הוא הכי טוב. למרות גילו הצעיר (23-24) ,יש לו חכמת משחק נדירה. והיתר היסטוריה. ואצלנו היום חסר עדיין את השחקן או השחקנים שיבינו את המשחק מתוכו כפי שכל ילד, מבין אותו מבחוץ. ועד שזה יתרחש נמשיך לעשות שטויות. לפעמים, למרות המשחק ה"טיפש", נצליח מפני שיש גם פרמטרים אחרים ועליהם בסעיפים הבאים. לאורך זמן – הנושא הזה יהיה בעוכרינו.

3. כושר גופני או ליתר דיוק העדר כושר גופני : כמעט בכל משחק נגד קבוצות הצמרת וגם אמש , ניכר ששחקני היריבה ניחנו בכושר גופני עדיף. כיצד זה בא לידי ביטוי ? : מאד פשוט. ככל שהמשחק מתקדם , מאזן איבודי הכדור, איומים על השער, זכייה בתקולים והנעת כדור מסודרת –נעשים יותר לרעתנו. לפחות הפעם לא היה "מסדר חולים" שכלל 4-5 שחקנים עם התכווצויות או מתיחות לקראת הסיום כמו נגד נתניה. אם יש משהו שאני ממש לא מצליח להבין זה הנושא ! למה פריי יכול לרוץ 90 דקות כמו חדש ואחרים לא?

4. אופי: מכבי חיפה היא קבוצה עם אופי ! זה חידוש , מפני שלפני 4 חודשים היינו קבוצה חסרת אופי . בלבול הצליח לגרום לכך  שבמכבי חיפה, כמו בעבר, משחקים ונלחמים עד הסוף ! לא נכנסים יותר לפאניקה כתוצאה מהתרחשויות כאלה ואחרות וזה טוב ומעניק יתרון חשוב ! אתמול האופי היה מרכיב חשוב מאד בניצחון.

5. כישרון: יש לנו 3-4 שחקנים כישרוניים והיתר בינוניים או במקרה הטוב בינוניים +.  לא אציין שמות כדי להימנע מפגיעה בכבודם של אלה שנותנים את כל מה שיש להם. רק מה לעשות, שזה לא יספיק בשביל לחזור ולהוביל את הכדורגל הישראלי.

6. טקטיקה וניהול משחק: הכנה מעולה ובהמשך עם הנסיבות שהשתנו , כולל ההרחקות, ניהול משחק לא טוב. למזלנו, בכר ניהל את המשחק בצורה מופקרת והזמין אותנו לצאת למתפרצות והסוף ידוע.

7. קהל: אין, אין ,אין על הקהל שלנו במשחקי חוץ !
8. ולסיום תודה לחתן מאיסטנבול שאיפשר לנו להמשיך ולשמוח בחופשת הפסח. עיד קארים לך פריי! חג שמח!
צילום: האתר הרשמי.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.