רוח חיים: ניצחון להפועל


מאת יובל מרון | 2-1 להפועל על סכנין, חוזז(40) ואז׳ובל(71) העניקו לסילבס ניצחון בכורה באדום, המ בסיום חשוב להתחיל ברגל ימין״

עם צאת החג, וכשריח המופלטות החל לאפוף את הבתים, התארחה הערב הפועל באיצטדיון דוחא למפגש נגד נועלת הטבלה, בני סכנין. כאמור, האדומים שחורים הגיעו להתמודדות עם מאזן עגום למדי, כאשר מחזיקת הגביע לא הצליחה לנצח באחד עשר משחקיה האחרונים. בנוסף לכך, האדומים שחורים טרם השכילו לכבוש במסגרת הפלייאוף התחתון. כזכור, במהלך הפגרה התבצע חילוף על הקווים בקריית חיים כאשר חיים סילבס מונה במקומו של שרון מימר. בכדי להימנע מהסתבכות בקרבות התחתית במחזורים האחרונים, הדגיש סילבס בפני חניכיו החדשים את חשיבות המשחק הערב. באשר להרכב, קפטן הקבוצה גילי ורמוט פתח על הספסל כאשר את חוליית ההתקפה איישו מתן חוזז, נס זמיר ובן אז׳ובל. 

בדקה ה-14 נאסר הגיע להזדמנות ראשונה כשנגח החוצה מקרוב. שלוש דקות חלפו וחוזז מצא את אז׳ובל, החלוץ נגח חלש אל ידיו של קנדיל ממצב קורץ. בדקה ה-18 שטקוס בהצלה ענקית מנע מגדיר להעלות את הקבוצה הביתית ליתרון. זמיר גרם לאוהדי הפועל לתפוס את ראשם בדקה ה-29 כשהצליח להחמיץ משלושה מטרים מול קנדיל. בדקה ה-40 אז׳ובל נגח לעברו של חוזז, הקשר בעט במדוייק אל הרשת מכ-18 מ׳ וקבע 1-0 להפועל. 
צילום: חגית אברהם

בדקה ה-54 מלול השאיר את זמיר לבדו מול קנדיל, אקס הפועל פתח תקווה שוב פספס מצב נהדר. שלושים שניות חלפו ובעיטה של גינסארי עברה בסמוך לקורה. בדקה ה-57 חוסר הבנה בין קפילוטו ושטקוס כמעט והוביל לשוויון של עטאא אך הליטאי התעשת בשנייה האחרונה. בדקה ה-65 גדיר איזן עם בעיטה חלשה מחמישה מטרים, 1-1. השמחה המקומית לא החזיקה מעמד, ורמוט העביר לגינסארי, המולדובי מצא את אז׳ובל שירה פנימה, 2-1. בדקה ה-80 בעיטה אדירה של ראדי נהדפה במשקוף השער. בסיום, סילבס רושם ניצחון ראשון ולמעשה הפועל מבטיחה את הישארותה בליגת העל.

סילבס בסיום: ״בעשרה ימים אי אפשר לעשות שינוי, אני רוצה לפרגן לשרון מימר כי הקבוצה לא השתנתה, משהו לא הלך טוב לפני זה. תקופה שלא הלך כלום, זה לא הניצחון שלי. העונה הבאה? רוצים לסיים הכי טוב ולאתגר את השחקנים, במקביל נחשוב גם על העונה הבאה. היה חשוב לפתוח ברגל ימין”.

הרכב הפועל חיפה: ארנסטס שטקוס, דור מלול, ריקי מיטרבסקי, ניסו קפילוטו, לירן סרדל, רסמוס סויסטאד, גל אראל, ראדו גינסארי, נס זמיר(56, גילי ורמוט), מתן חוזז(85, שלומי אזולאי), ובן אז׳ובל(80, גיא משפתי)

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.