קבוצה מבולבלת / שמעון גילור

גילור בירוק | שמעון גילור מסכם מחזור

1. קבוצת כדורגל, וזאת יודע כל מי שיש לו טיפת הבנה במשחק, זקוקה לביטחון. בהעדר בטחון, שחקנים אינם מתפקדים וכושלים שוב ובשוב בפעולות ומהלכים שבזמן או מקום אחר היו מסתיימות בהצלחה. הביטחון יכול לבוא מיכולת אישית עדיפה, מסדרת ניצחונות, מעבודה מנטלית נכונה, ובעיקר מכך ששחקן יידע מה מקומו במערך הטקטי של הקבוצה, מה עליו לעשות כשמתגוננים, מה עליו לעשות כשהכדור נע ימינה, שמאלה וכו'. במכבי חיפה של ימינו אין איכות שחקנים שתיתן בטחון עקב עליונות טכנית, אין הצלחות שיתנו ביטחון עקב "מאזן אימה" מול היריבות, כנראה שאין עבודה מנטלית יעילה (אולי בעתיד זה ישתנה). אז מה נותר לנו ? טקטיקה. ואכן עד לפלייאוף מרקו התמיד במערך שאיני אוהב כמשהו לאחרית הימים, אך לעת הזאת הוכח כעוגן של יציבות. ואז מרקו החליט לזנוח את מה שהביא אותנו למקום 2 ובתגובה, באו בני יהודה וחדרה בהרכבים חסרים ונתנו לנו בראש 5 שערים אצלנו בבית... מה הוא יודע ומבין שגרם לו לשטות הזו?

2. הייתי מעדיף להתייחס לשחקנים שבעיני טוב שייעזבו אותנו בקיץ אחרי הצלחות. אולם אין לי שום ערובה לכך שתהיה מציאות כזו עוד העונה. ולכן, למרות שזה עלול להראות כ"ריקוד על הדם", אני ממש מפציר במקבלי ההחלטות במכבי חיפה (או שמא נאמר במקבל ההחלטות), למצוא דרך מכובדת וראויה להיפרד לשלום מגיא חיימוב, רמי גרשון, קארים פריי, ארנסט מאבוקה, מוחמד עוואד (כן , גם את ה"פרה הקדושה" הזו הגיע הזמן "
לשחוט"), שון וייסמן וסאן מנחם. הם לא נותנים לנו ערך מוסף ומטביעים אותנו בבינוניות אינסופית ונמאס לנו.

3. יש ספורטאים שניחנו באופי שממש חבל לוותר עליו, במיוחד ברגעי משבר. מאד תמוה בעיני שרועי קהת, שאמנם איכזב ברמה המקצועית מאז בואו, אך לא יותר מאחרים, אינו זוכה לבדל הזדמנות אצל בלבול. לפני שנצרף אותו לרשימה המכובדת שבסעיף הקודם, הגיע הזמן לתת לו צ'נס אחרון. יש לי הרגשת "בטן", שנופתע לטובה.

4. בתקופה האחרונה, מרקו בלבול מצוטט שוב ושוב כמי שטוען שמכבי חיפה "חייבת" להיות באירופה. איני יודע אם הציטוט מדוייק וגם אם כן, מה ההקשר. אם אכן זו דעתו, אני מבקש להציע סדר עדיפויות אחר. קודם כל, מכבי חיפה צריכה, חייבת, מוכרחה לחזור להיות קבוצת כדורגל. אירופה , לפחות מבחינתי, יכולה לחכות.
צילום: חגית אברהם.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.