בלבול המבולבל

מאת רובי לוי | מרקו בלבול התבלבל, מה שעבד בתחילת הדרך כבר לא עובד -שינוי השיטה והתפיסה ואי - הערכתו של הקשר הקמרוני ז'ורז' מנז'ק הם חלק מהגורמים, מוטב יעשה מרקו אם יחזור לתוכנית הישנה, ומהר. טור דעה

מרגע הגעתו לקבוצה הפנים מרקו שמכבי חיפה הנוכחית היא לא קבוצה שיכולה לשלוט ולהכתיב, אז הוא ביצע התאמות. המאמן בחר לעלות במערך מבוקר ומבוצר שכלל שלושה בלמים וצמד קשרים שמחפים בדומתם של נטע לביא וז'ורז' מנז'ק, שני שחקנים שעובדים קשה על המגרש וקודם חושבים איך עוצרים את היריבה. בחלק ההתקפי זה כבר פחות היה משנה, עוואד, רוקביצה או וייסמן הגול כבר יגיע. השיטה אומרת בגדול, נסתגר, לא ניזום, נשמור על השער נקי ובסוף נגנוב גול או שניים.
צילום: האתר הרשמי.
הגעתם של שחקני הרכש פריי, מקסים ושועה, בתוספת רצף הניצחונות טיפה שיבשה למרקו את המחשבה. הרי, זה לא שרמי גרשון היה שחקן כזה מבריק לפני חודשיים, הוא פשוט קיבל עזרה בהגנה הן כמגן והן כבלם, היה מי שיעזור אם זה הבלם השלישי או אחד מצמד הקשרים האחוריים ואותו דבר אמור על חיימוב או משחק ההגנה של מאבוקה, פשוט משחק ההגנה המבוקר לא העמיד אותם ביותר מידי מבחנים. הרצון של מרקו בשבועות האחרונים לנסות להציג מכבי חיפה יותר התקפית ויוזמת מוטעת מהיסוד, השחקנים הם אותם שחקנים ויהיו טובים ככל שיהיו שחקני הרכש, הם לא יכולים לעשות את ההבדל בפרק זמן קצר שכזה.

ז'ורז' מנז'ק, נכון, יש לו פתיל קצר ולפעמים הוא קצת חסר אחריות אבל במכבי חיפה לא יודעים להעריך את החשיבות של השחקן הזה. הסגירות, העבודה הקשה במרכז השדה, עזרה בסגירה למגינים וגם יציאה קדימה כשצריך הוא ונטע היו מבחינתי הבשורה במכבי חיפה וחבל שהצמד הזה לא ממשיך להחזיק את הקישור הירוק. אפשר להסתכל על השער השני של חדרה, אני בספק עם מתפרצת כזו הייתה עוברת את מנז'ק. פרט מעניין לגבי מנז'ק, בארבעת ההפסדים היחידים של מרקו בלבול כמאמן מכבי חיפה העונה, מנז'ק שיחק רק 58 דקות מול מכבי ת"א. עוד אגב בנושא הקמרוני, הוא כבש שלושה שערים העונה - יותר מכל קשר אחר שמשחק בעמדה שלו.
צילום: האתר הרשמי.
הרבה מונח על הכף ומרקו חייב להפנים אם הוא לא מגיע עם מכבי חיפה לאירופה העונה, כל הרצף המרשים שלו ישכח וספק אם הוא יקבל את המושוכות בעונה הבאה. רק חזרה למערך ולתפיסה של תחילת הכהונה של מרקו תחזיר את מכבי למאבק, שלושה בלמים צמד קשרים עם נטע ומנז'ק שחילצו העונה יחד 400 חילוצי כדור ושלישייה התקפית ויצרתית שכוללת את פריי כקשר שלישי חופשי, שועה שמוכיח בכל משחק כמה מגוון המשחק שלו - מאיים על השער מחפש את העומק וניקיטה רוקבציה שכרגע לפחות אין לו מחליף.

תגובה 1:

מופעל על ידי Blogger.