זרים? איפה הם היום?

מאת רובי לוי | הם הגיעו למכבי חיפה על תקן של זרים מבטיחים - כאלה שהגיעו לרשת את אריק בנאדו או ניר דוידוביץ', חלקם גם קיימו רובם בעיקר איכזבו, על הזרים שעברו במכבי חיפה בשנים האחרונות, איפה הם היום?
הולמאר אויילפסון גיל נוכחי: 28. שיחק במכבי חיפה בעונת 2016-17

האיסלנדי הבינלאומי הגיע למכבי בקול תרועה רמה, בחלון העברות של חודש ינואר - אוילפסון היה שחקן נבחרת איסלנד ואחד מעמודי התווך של קבוצת הפאר הנורבגית - רוזנבורג, איתה זכה בתארים. המחשבה של המנהל המקצועי דאז, תור קרלסן הייתה, להביא בלם שרגיל לעמוד בלחץ של קבוצה גדולה. בפועל אויילפסון נדבק ביכולת החלשה של מכבי חיפה לא ממש קיבל הזדמנויות בירוק ואפילו איבד את המקום בסגל נבחרת איסלנד. האיסלנדי הושאל ללבסקי סופיה הבולגרית, שגם רכשה אותו אחרי שזה גילה יכולת גבוה והפך לשחקן הרכב בקבוצה הבולגרית, גם הזימון לסגל הנבחרת של איסלנד לא איחר להגיע, בהחלט הירוקים יכולים לחוש הרגשת פספוס.
צילום: האתר הרשמי.

מרלון דה-חסוס גיל נוכחי:27 שיחק במכבי חיפה בעונות 2011-12

החלוץ האקוודורי הגיע למכבי חיפה על תקן של שחקן צעיר ומבטיח, ובגיל 20 עזב לראשונה את ארץ מולדתו הישר לליגת העל הישראלית ההתאקלמות לא הייתה מוצלחת במיוחד ו-6 הופעות בליגה הישראלית ועוד 2 באירופה הספיקו לחלוץ ששוחרר מהקבוצה. החלוץ נדד בין בין הליגות של אקוודור ומקסיקו ואפילו כלל גיחה קצרה לליגה השנייה בפורטוגל ולא ממש הרשים בקבוצות בהן הופיע, לאחרונה הרחיק דה חסוס עד לליגה הקוראינית שם חתם בקבוצת בוצ'ון המקומית.

בוז'אן שארנוב גיל נוכחי:31 שיחק במכבי חיפה בעונות 2011-14

השוער הסרבי נחת בקרית אליעזר מייד לאחר פרישתו של התמנון ניר דוידוביץ' והגיע כהבטחה גדולה על מנת להיות יורשו, בפועל הצטרף שארנוב להיות עוד אחד מהזרים הכושלים שהגיעו לכאן, ולא ממש הצליח לעמוד בציפיות. הוא הוחלף על ידי סרבי אחר, ולדימיר סטויקוביץ'. מאז עזב את מכבי חיפה שיחק שארנוב בחמש קבוצות והופיע גם בליגה היוונית, הסרבית ואפילו הרחיק עד לליגה האזרית. העונה הוא משחק בקבוצת למיה היוונית והוא יכול להתפאר בכך, שבמו ידיו הדיח את אולימפיקוס הגדולה בגביע המקומי לאחר שעם סדרת הצלות נהדרת וגם הדיפת פנדל מכריע בדקה ה-86 עזר לקבוצתו להעפיל שלב על חשבונה של קבוצת הפאר מפיראוס.

מארק ואליינטה גיל נוכחי:32 שיחק במכבי חיפה בעונות 2015-17

הבלם הספרדי הגיע למכבי חיפה מריאל ווידולאיד הספרדית לאחר שעבר מספר תחנות בליגה המקומית וגדל באקדמיה המפוארת של ברצלונה. במכבי חיפה גילה הספרדי יכולת לא רעה כלל, אם כי בעיית פציעות כרוניות בעיקר בעונתו השנייה מנעה ממנו לייצר רצף של משחקים והוא היה נפצע לעיתים תכופות. ממכבי חיפה עבר מארק לליגה הבלגית לקבוצת יופן מהליגה הראשונה, שם שותף ב-33 משחקים והופיע בדרך קבע בהרכב. את עונת 18-19 פתח ווליאנטה בפרטיזן בלגרד שם הפך לבורג קבוע בהרכב עם 37 הופעות במדי הקבוצה הסרבית.

גיורגי קוסטדינוב גיל נוכחי:28 שיחק במכבי חיפה בעונות 2017-18

הקשר הבולגרי הבינלאומי התחיל דווקא טוב את הסיפור במכבי חיפה ונחשב לעוגן בקישור הירוק, אך ככל שהתקדמה העונה, כך יכולתו של הבולגרי נסוגה וכמו יתר חבריו בירוק לא ממש הצליח לסחוב את הירוקים. כשתמה העונה היו חילוקי דעות לגבי הבולגרי והמשיכיותו במדי מכבי חיפה, בסופו של דבר הוחלט למכור אותו ומי שרכשה אותו הייתה הקבוצה הרוסית ארסנל טולה, במדי הרוסים הבולגרי לא ממש הרשים העונה וב-24 משחקים כבש שער אחד ובישל שער נוסף. בנבחרת בולגריה אגב הוא עדיין שחקן הרכב קבוע ומסיים כמעט באופן קבוע 90 דקות.

פיטים עזאמי גיל נוכחי: 26 שיחק במכבי חיפה בעונות 2016-17

החלוץ הנורבגי שהובא למכבי חיפה מבודו גילמט באמצע עונת 16-17, מעט לקבל הזדמנויות בחוד הירוק וגם שכבר קיבל לא ממש הרשים. כבר בסיום עונת 16-17 עבר לקבוצת ולארנגה הנורבגית שם הוא לא הרשים בלשון המעטה ומאז עזב את מכבי חיפה ועד היום כבש הנורבגי 0 שערי ליגה.

יוריצה בוליאט גיל נוכחי:32 שיחק במכבי חיפה בעונות 2011-12

לאחר שגילה יכולת מרשימה בקבוצת היידוק ספליט לצידו של איגור טודור האגדי, ואף היה חלק מהסגל של נבחרת קרואטיה יוריצה בוליאט הגיע למכבי חיפה עם דיבורים על בלם העתיד ומחליפו של הבלם האגדי אריק בנאדו - הירוקים שילמו על הבלם כ-מיליון אירו, סכום יוצא דופן גם במונחים של היום, אך בפועל הקרואטי הציג יכולת פושרת למדי ולא הצליח לעמוד בציפיות הגבוהות ממנו. גם המשך הקריירה של הבלם הקרואטי לא ממש המריאה והתנדנדה בין מספר הופעות מועטות בליגה הקרואטית והאוקריאנית כולל עונה אחת בליגה הגרמנית ה-2 במדי אנרג'י קוטבוס שהייתה מהיותר מוצלחת של הבלם.

לודוביק אוברינאק גיל נוכחי:34 שיחק במכבי חיפה בעונות 2015-17

ללא ספק אחד השמות הנוצצים שנחתו בישראל, שחקן נבחרת פולין שהחזיק גם באזרחות צרפתית. אמנם הגיע למכבי חיפה בשלהי הקריירה הישר מקבוצת הפאר הגרמנית ורדר ברמן, אבל הצליח להראות ניצוצות של שחקן כדורגל ברמה גבוהה, המתנה שלו לאוהדי הקבוצה הייתה בדמות שער ניצחון בגמר הגביע מול מכבי ת"א, שהיה גם התואר האחרון של הירוקים. ממכבי חיפה חזר אורבניאק לליגה הצרפתית שם החל את הקריירה המקצוענית לקבוצת אוקזר במהלך שתי עונות רשם 34 משחקים וממש בעונה האחרונה הודיע על פרישה ממשחק פעיל בגיל 34.


אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.