האדם לפני השחקן / שמעון גילור

1. כבר בחימום ראינו שהולך להיות ערב רע. וכי מה חשב לעצמו בלבול ? שנטע לביא ולצדו מנדג'ק שלפעמים עושה טובה ונותן 5-10 דקות של כדורגל סביר, יחזיקו את מרכז המגרש ? אולי הוא חשב שאביטן ייבהל מזה שאנחנו משחקים עם 4 בקו הקדמי וחדרה לא תיזום ? וכשהמשחק התפתח בדיוק כפי שצפינו –איפה היצירתיות ? איפה האפשרות לשנות תפקודים בתוך המגרש ?  לדוגמא: רק עוור לא ראה אחרי 5 דקות שיש לנו בעיה באגף הימני. אז קח את וייסמן (עם כל המגבלות שלו, ראוי לציון על עבודה ולחימה וחוסר אגו), שים אותו בצד ימין, תכניס את פריי לאמצע וקח שליטה על המשחק. וזה רק אחד משלל הפתרונות האפשריים. אז מרקו בחר את הכי גרוע –קיבעון. ואחרי שנותרנו ב-10 שחקנים (ועוד נרחיב על כך בהמשך), היה ברור שהכי חשוב לחזק את הקישור! ומתי זה התבצע ? רק בפיגור של 2-0. צר לי אבל ההפסד הזה רשום בענק על שמו של מרקו בלבול. אם מישהו אכזב אותי קשות אמש זה דווקא המאמן.

2. כמובן שגם השחקנים, מלבד אולי וייסמן וסאן מנחם, "שווים" נזיפה. אך כאן אני רוצה לשוב ולהדגיש את מה שכבר כתבתי כמה פעמים העונה. חומר השחקנים שלנו בינוני. זה מספיק לעיתים לנצח, לעיתים להפסיד וגם מדי פעם תיקו. נכון שאפשר להוציא מהם יותר ובטח שאפשר וצריך לנצח את חדרה שכבר מזמן "הלכה לים". אבל, בראייה לעתיד, יש לנו לא יותר מ-3-4 שחקנים איכותיים וזו הבעיה הכי גדולה שלנו ! לא משנה מה התקציב, לא יעזרו אנליסטים, ומאמני כושר ומנטליסטים ועזרים מכל מיני סוגים. על מנת שנשוב להיות קבוצת צמרת לגיטימית צריך שיהיו לפחות 7-8 שחקנים "מעל הליגה". בלי זה –אין סיכוי להחזיר עטרה ליושנה.

3. יש לי ויכוח, לגיטימי, עם כמה מחבריי על יכולתו המקצועית של מוחמד עוואד. בעיני הוא לא היה ולא יהיה החלוץ שיוביל את מכבי חיפה למחוזות נחשקים. אבל נניח שאני טועה בגדול, וכל אלה שבטוחים שמדובר בכישרון גדול ופוטנציאל אדיר –הם הצודקים. נניח, גם שהוא בלחץ מהפיחות במעמדו מאז שבלבול הגיע (דרך אגב –גם בנבחרת הצעירה מרקו העדיף תמיד את וייסמן על פניו –נקודה למחשבה). עכשיו, שמישהו יסביר לי מה גורם לו פעם אחר פעם, להתנהג בצורה מחפירה. היריקה אמש, לא הייתה בבחינת מחזה נדיר אצלו. כמעט בכל משחק, שפת הגוף שלו כלפי שחקני היריבות משדרת תוקפנות לא ספורטיבית. כמעט בכל משחק יש "מיני תקריות", ואם איש במכבי חיפה לא עצר את זה אז – הרי שגם לכל המערכת המקצועית, ניהולית יש מידה של אחריות לכך שבסוף הגענו לבושה של אתמול. בסוף מוחמד עצמו חייב להיענש בחומרה ללא כל פרופורציה. עד כדי השעיה של חודשים ! ומבחינתי, שיילך לקבוצה אחרת. התנהגות ברברית , אינה יכולה להתקבל אצלנו בשום מחיר. איך כתוב בכפר גלים ? "האדם לפני השחקן". אז תוכיחו שזו לא סתם סיסמא ותעשו מעשה ומהר!

4. והיה אמש עוד "מצ' –אפ" מעניין. מצד אחד מנשה זלקה. דוגמא ומופת. צנחן קרבי הן בסדיר והן במילואים, צנוע, עניו, משחק בהקרבה כאילו חדרה היא שנלחמת על אירופה, הוגן וספורטיבי, וחרף מגבלותיו האוביקטיביות, שחקן לגיטימי מקצועני בליגת העל. ממש תפארת מדינת ישראל ! ומולו חבורת חלוצים שכל אחד מהם משתכר פי כמה ממנו, שנהנו משרות צבאי סימלי (שועה אפילו את זה לא עשה), שמקבלים את כל התנאים שמנשה יכול רק לחלום עליהם –ונותנים תפוקה אפסית. עם כל הדכאון על ההפסד – אני "מצדיע" לקפטן הפועל חדרה מנשה זלקה . אצלו זה באמת ובתמים "האדם לפני השחקן"!
צילום: האתר הרשמי.

תגובה 1:

מופעל על ידי Blogger.