הפסידו את הבית

מאת רובי לוי | הפסד למכבי חיפה במשחק השני בסדרת הגמר, הירוקים מאבדים את יתרון הביתיות ויצאו לגליל בשבוע הבא למשחק השלישי בסדרה. רק שני שחקנים במכבי קלעו בדו ספרתי. סאואנה: "שיחקנו רק חמש דקות"

מכבי חיפה רושמת הפסד ביתי 73:61 לגליל עליון שמשווה את הסידרה ל-1:1 ומשיבה לעצמה את יתרון הביתיות בסדרה. הירוקים למעט הדקות הראשונות של הרבע הראשון פשוט לא היו במשחק, גליל פתחו יתרון ברבע השני שרק הלך וצמח עד סיום המשחק. כאמור הסדרה כעת בשיוויון 1:1, ובשבוע הבא הקבוצות יפגשו בגליל למשחק מספר שלוש בסדרה. בצד הירוק היחיד שסיפק יכולת טובה היה דשילדס שקלע 21 נקודות, רק שני שחקנים קלעו בדו ספרתי עבור מכבי. הירוקים קלעו באחוזים רעים מהשדה (31%) ולא מצאו תשובה ליכולת של ליאור קררה מהגליל שקלע 26 נקודות. בשבוע הבא יפגשו הקבוצות בגליל למשחק מספר שלוש בסדרה שאחריו יגיעו למפגש רביעי ברוממה.
צילום: חגית אברהם.
הרבע הראשון של מכבי נפתח טוב, כאשר דשילדס קולע 10 נקודות מתוך ה-12 הראשונות של מכבי במשחק בדרך ליתרון 12:5. עד לסיום גם גליל וגם מכבי הירבו להחטיא,  מאדן קבע את תוצאת הרבע עם שלשה על הברזר, שיווין 13. גליל פתחה את הרבע השנימטוב יותר ועלתה ליתרון 5, 20:15 ובהמשך הגדילה ל-33:26. מכבי המשיכה את היכולת הלא טובה וירדה למחצית בפיגור 11, 41:30. רבע שלישי מוחץ של גליל השאיר את מכבי עם 2 נקודות ברבע השלישי לעומת 13 של גליל, שעלתה ליתרון של 20 נקודות, 52:32, 4 דקות לסיום הרבע. בסיום הרבע הייתה זו גליל שירדה ביתרון שיא, 60:39. מכבי ניסתה לרדוף אחרי הגליל ברבע האחרון, אבל זה לא ממש עבד לה, ובסיום 73:61 לגליל.

דניאל סאואנה מאמן מכבי חיפה אמר בסיום: "שיחקנו רק 5 דקות בפתיחת המשחק ואז פשוט לא היינו קיימים. היינו רכים ולא היינו טובים ניסינו בכוח, הם שיחקו נהדר ואנחנו לא שיחקנו. פתחנו עם אנרגיות טובות ואחר כך נעלמנו, צריך לשאול את השחקנים מה פחות עבד, אולי ביטחון מופרז או משהו אחר. אני לא מרוצה מהדרך שבה אימנתי היום שאני הייתי היום לא הצלחתי למצוא את הקבוצה הנכונה והאחריות היא עלי. לא הוצאנו לפועל דברים שדיברנו עליהם, שחקנים ניסו לקחת זריקות בכח. נחזור חזקים יותר בעוד שלושה ימים."

קלעו למכבי: דשילדס 21 נק', גיבנס 14 נק', סורקין 8 נק', קופרברג 7 נק'.
צילום: חגית אברהם.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.