תיקו למכבי חיפה

מאת רובי לוי | רק תיקו למכבי חיפה שתזדקק לנקודה במחזור הסיום, חבשי וחיימוב נפצעו, מנז'ק כבש למכבי. בלבול: "נקודה יקרה - אני מציאותי"

מכבי חיפה מסיימת בתיקו 1:1 את משחקה מול מכבי תל אביב, הירוקים ביכולת בינונית לא ניצלה את הפסדה של מכבי נתניה על מנת להבטיח מקום באירופה והם יזדקקו לנקודה במחזור הסיום מול מכבי נתניה. הירוקים לא הגיעו למשחק הערב והציגו חצי ראשון חלש, בחצי השני מכבי גילתה שיפור מסוים ואף השיגה את שער השיוויון. הירוקים סבלו מפציעות של חבשי וחיימוב שהוחלפו.
צילום: חגית אברהם.
12 דקות בתוך החצי הראשון, יונתן כהן נשלח לאחד על אחד עם חיימוב, את הבעיטה הראשונה חיימוב הדף, את הכדור החוזר בעט כהן למשקוף. מזל גדול לירוקים.  בדקה ה-29 טעות חמורה של חבשי עלתה לו באיבוד כדור, ואיפשרה ליונתן כהן ללכת כל הדרך ומול חיימוב לגלגל 1:0 למכבי ת"א. מכבי חיפה לא הצליחה לסכן את שער מכבי ת"א ורק במזל היא ירדה, רק בפיגור 1:0 למחצית.
צילום: חגית אברהם.
בחצי השני רק בדקה ה-67 ראינו הזדמנות ראשונה, כדור חופשי של פריי מצא את ראשו של עופרי ארד שנגח סמוך לעמוד השער. מכבי המשיכה ללחוץ ובדקה ה-69 כדור רוחב של מאבוקה מצא את רוקביצה שהגיע לכדור בקושי. בדקה ב-87, שיוויון בסמי עופר, כדור קרן של פריי מצא את ראשו של מנז'ק שמקרוב קבע 1:1. זו גם הייתה תוצאת הסיום.

מרקו בלבול מאמן הקבוצה אמר בסיום: "פתיחת המשחק הייתה לא רעה, אפילו שלטנו עד הגול שחטפנו. בחצי שני שלחנו יותר שחקנים קדימה, השגנו נקודה יקרה מאוד. השחקנים גילו אופי. אסור לשכוח מאיפה הגענו, מכבי תל אביב קבוצה נהדרת, קבוצה שהשלד שלה משחקים כמה שנים ביחד. אנחנו עדיין לא שם, אני חושב שטיפה איבדתם את האחיזה במציאות, אני מציאותי, הבאנו שחקנים צעירים כדי לבנות משהו לשנים הבאות. ניסיתי לעבור לשני בלמים אבל לא הסתדרנו עם קו של ארבע, עם קו של שלושה בלמים שלטנו יותר ולחצנו יותר. חבשי אמר לי שהוא בסדר ואני בדרך כלל הולך עם השחקנים שלי. אני אופטימי נבוא מוכנים, נעשה הכל, שבוע הבא זה משחק על כל העונה. היינו יכולים לנצח גם בסוף עם ההזדמנות של רז מאיר בסוף."

מכבי חיפה: גיא חיימוב (גלזר, 55), ארנסט מאבוקה, עופרי ארד, עאיד חבשי (פלקושצ'נקו, 35), אטיין ריינן, רז מאיר, נטע לביא, ז'ורז' מאנדג'ק, קרים פריי, ניקיטה רוקאביצה, שון וייסמן (שועה, 70).

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.