במרחק נגיעה - ניצחון למכבי

מאת רובי לוי | מכבי חיפה רחוקה משחק אחד מחזרה לליגת העל, לאחר שניצחה את גליל עליון בביתה (כפר בלום) ועלתה ליתרון 2:1 בסדרה. סאואנה: "הפקנו לקחים" 

ניצחון גדול ויקר למכבי חיפה על גליל עליון, 74:72, לאחר מותחן הערב בגליל. הירוקים הצליחו לנצח בהארכה ולעלות ליתרון 2:1 בסדרה, והיא רחוקה משחק אחד בלבד מחזרה לליגת העל. הפתיחה של מכבי לא הייתה טובה, אך ככל שהמשחק התקדם הירוקים גילו אופי ובמשחק לחימה הירואי הצליחו להשיג את הניצחון היקר. בצד הירוק ראינו חלוקת נקודות כאשר ארבעה שחקנים קלעו בדו ספרתי. ווילי וורקמן עם נקודות חשובות ברבע האחרון וגיבנס שקלע 14 נקודות, קטף שבעה כדורים חוזרים וחטף חמישה כדורים היו הבולטים במכבי, לגיבנס היו גם שלושה אסיסטים. כאמור כעת מכבי רחוקה רק ניצחון אחד מחזרה לליגת העל, כאשר תארח ברוממה את גליל עליון למשחק מספר ארבע בסדרה.

הרבע הראשון של מכבי היה המשך ישיר של היכולת מהמשחק האחרון, משחק התקפה נרפה והגנה חלשה אפשרו למערכת לרדת ביתרון 24:13. לרבע השני עלתה מכבי חיפה הרבה יותר טוב, ובזכות יכולת טובה של רומן סורקין, מכבי רצה 7:0 צימקה את ההפרש ובהמשך גם עלתה ליתרון 30:28 בזכות של שלשה של עמית אלון, מכבי שוב נתקעה והמארחת ניצלה זאת לריצת 7:0 משל עצמה בדרך ליתרון 35:30 במחצית.

הרבע השלישי נפתח צמוד, שלוש שלשות רצופות  של מכבי (דשילדס עם שתיים וורקמן) 2 דקות לסיום הרבע נתנו למכבי יתרון שבע, 48:41. מכבי ירדה ביתרון ארבע בסיום הרבע, 48:44. הרבע הרביעי היה צמוד גם הוא, מכבי הצליחה לשמור על יתרון זעום של ארבע נקודות, 54:50, 6 דקות לסיום המשחק. גליל צימקה, והיה זה פישר 2 דקות לסיום עם שלשה שנתנה למכבי יתרון חמש, 63:58. גליל צימקה ל-2, 50 שניות לסיום. גיבנס החטיא ומהעבר השני גליל השוותה לשיוויון 63, מכבי קיבלה את הכדור 28 שניות לסיום, פישר לקח את השלשה, החטיא והמשחק הלך להארכה.

בהארכה גליל עלתה ליתרון ראשונה ומנגד שלשה של גיבנס נתנה למכבי יתרון נקודה, 66:65. מאדן עם סל ועבירה קבע, 68:68, 2 דקות לסיום. גיבנס החטיא ומהצד השני היה זה עזריאלי שנתן לגליל יתרון 2. 30 שניות לסיום, וורקמן קבע שיווין 72. המארחת החטיאה פעמיים מהקו, דשילדס קלע שתי נקודות ו-8.4 שניות לסיום נתן למכבי את ההובלה, 74:72. מכבי סגרה את גליל בהגנה בדרך לניצחון יקר ו-2:1 בסדרה.

דניאל סאואנה מאמן מכבי חיפה אמר בסיום: "למדנו את הלקח שלנו מהמשחק הקודם, גם בפתיחה היום לא היינו טובים אבל אני שמח שהשתפרנו והפקנו לקחים, לא שיחקנו הכי טוב אבל נלחמנו וניצחנו נקווה שנהיה טובים יותר במשחק הבא. האמת כאשר השחקן שלהם קררה (ליאור) נפצע המשחק הלך  לנו יותר טוב, חבל לי עליו, אני מקווה שהוא יחזור למשחק הבא."

קלעים מובילים במכבי: גיבנס ודשילדס 14 נק' כ"א, וורקמן 12 נק', פישר 11 נק', סורקין 8 נק', קופרברג 6 נק'.
צילום: חגית אברהם.


אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.