חוזרים הביתה – מכבי בליגת העל

מאת רובי לוי | מכבי חיפה מנצחת ושבה לליגת העל לאחר ניצחון 3:1 בסדרה מול גליל. פישר הצטיין עם 24 נק'. סאואנה: "כל הקרדיט לשחקנים"

מכבי חיפה עושה זאת ולאחר עונה בליגה השנייה, חוזרת למקום הטבעי שלה, ליגת העל. הירוקים ניצחו היום, 76:69 ברוממה את גליל עליון במשחק הרביעי בסדרה, וחתמו את העלייה לליגת העל עם 3:1 בסדרה. הירוקים קיבלו דחיפה אדירה מארבעת אלפים אוהדים שעודדו ללא הרף. המצטיין בשורות מכבי היה אנתוני פישר שפשוט החזיק את הקבוצה ברבע האחרון וקלע 24 נקודות גם סמי גיבנס היה שם עבור מכבי עם 19 נקודות. מכבי איבדה את דשילדס במהלך הרבע השלישי לאחר שביצע עבירה טכנית שניה במשחק, דשילדס קלע 17 נקודות. הקפטן ווילי וורקמן הציג משחק פחות טוב עם אפס נקודות. כאמור הירוקים שבים לליגת העל לאחר עונה אחת בליגה השנייה, למרות פתיחת ליגה מגומגמת הירוקים שרגע לפני הפלייאוף נפרדו מברק פלג הציגו רצף משחקים מרשים, שכלל ניצחון 3:0 בחצי הגמר מול מכבי רעננה.

מכבי לא פתחה טוב את הרבע וראתה גליל מוליכה 10:0, הסל הראשון של מכבי נקלע רק 5 דקות מתחילת הרבע, פישר עם שלשה. מכבי קלעה רק 10 נקודות ברבע לעומת 19 של גליל. הרבע השני של מכבי היה טוב יותר, הירוקים הציגו הגנה חזקה ובניגוד לרבע הראשון גם הצליחו לקלוע כמו שצריך, מכבי הצליחה להפוך את התוצאה בדרך ליתרון 31:29, למחצית ירדו שתי הקבוצות כשהלוח הראה שיווין 31.

ברבע השלישי, מכבי נתקעה בהתקפה ואיפשרה לגליל לפתוח פער של תשע, 44:35. ריצה של 7:0 מצד מכבי הקטינה את התוצאה ל-44:42. שלשה חשובה של גיבנס בסיום הרבע, השוותה את המשחק, אצ'ול קלע נקודה מהקו עבור גליל וקבע את תוצאת הרבע, 50:49. מכבי פתחה טוב את הרבע הרביעי, שלשה של פישר העניקה למכבי יתרון שתיים, 55:53. 7 דקות לסיום הרבע הורחק דשילדס לאחר שביצע עבירה טכנית שנייה במשחק. פישר המשיך להיות האיש החם של חיפה ועם שלשה רביעית במשחק נתן למכבי יתרון 5, 65:60. דקה לסיום, קופרברג נשלח לקו קלע נקודה וקבע 70:66 למכבי. גליל שלחו לו את גיבנס לקו שקלע פעמיים, הירוקים עמדו בלחץ בדרך לניצחון וחזרה יקרה לליגת העל עם ניצחון 76:69.

מאמן הקבוצה דניאל סאואנה אמר בסיום: "ידענו שיהיה קשה, גליל קבוצה חזקה אנחנו חזרנו פעמיים למשחק, היינו חייבים להישאר צמוד. פישר נכנס טוב, גיבנס עזר לו וזה הצליח, סורקין וקופרברג היו שם. כל הקרדיט לשחקנים, הם עבדו קשה ובמקצועיות.

אנטוני פישר המצטיין אמר: "הרגשה של אושר, אני שמח בשביל החברים שלנו. היה עלינו הרבה לחץ, לא פתחנו טוב את העונה, ביקרו אותנו אבל אני והאחים שלי עשינו את זה.

ווילי וורקמן קפטן הקבוצה אמר בסיום: "הרגשה מדהימה, שהחלטתי להמשיך במכבי המטרה הייתה לשוב לליגת העל. שנה הבאה נעבוד קשה עם לב ומאמץ."

קלעים מובילים במכבי: פישר 24 נק' 4/8 לשלוש, גיבנס 19 נק' ו-9 ריב', דשילדס 17 נק', קופרברג 8 נק'.
צילום: חגית אברהם.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.