פתיחה חלקה - ניצחון למכבי בגליל

מאת רובי לוי | ניצחון גדול ויקר למכבי חיפה בפתיחת סדרת הגמר על הזכות לשוב לליגת העל, הירוקים ניצחו במשחק בינוני. סאואנה: "קבוצות טובות - מנצחות"

פתיחת סדרת גמר צמודה במיוחד קיבלנו הערב בגליל, כאשר מכבי חיפה יצאה לצפון למשחק הראשון בסדרה מול גליל עליון, על הזכות לשוב לליגת העל וחזרה משם עם ניצחון יקר, 81:80 ויתרון ביתיות. מכבי כעת מוליכה 1:0 בסדרה של הטוב מחמש. המשחק היה צמוד לכל אורכו, שלשה גדולה של פישר 50 שניות לסיום העניקה לירוקים את הניצחון. ביתרון נקודה כאשר נותרו 17 שניות לסיום, וורקמן החטיא פעמיים מהקו. דשילדס היה הקלע המוביל של מכבי חיפה עם 21 נקודות אך הוא עשה זאת  באחוזים רעים. בסופו של דבר הירוקים משיגים ניצחון יקר ביום בינוני. ביום שישי תגיע גליל לרוממה למשחק מספר 2 בסדרה.

הרבע הראשון של מכבי לא היה ממש טוב והסתיים בפיגור 5, 22:17, ברבע השני מכבי כבר פיגרה ב-8 נקודות, אבל בהמשך משחק התקפה טוב של הירוקים הצליח לצמק את ההפרש והירוקים ירדו ביתרון נקודה למחצית, 37:36. ברבע השלישי מכבי מצאה עצמה ביתרון זעיר של 5 נקודות, אך המארחים הצליחו לסגור את ההפרש ולהשאיר את המשחק צמוד, צמוד ובסיום הרבע השלישי הלוח הראה 57:55 לגליל.

הרבע הרביעי היה צמוד לכל אורכו, מכבי הצליחה להישאר צמוד לגליל הרבה בזכות ריבאונד ההתקפה, 3 דקות לסיום שלשה גדולה של וורקמן קבעה שיוויון 75.  כשהלוח הראה 1.25, ריבאונד של סורקין סידר לו סל ועבירה ויתרון נקודה לירוקים 78:77. שלשה גדולה של פישר, 50 שניות לסיום העניקה למכבי יתרון 2, 81:79. ווילי וורקמן נשלח לקו 17 שניות לסיום שמכבי ביתרון נקודה בלבד והחטיא פעמים מהקו אך הגנה גדולה של הירוקים השאירה לירוקים את הניצחון היקר.

דניאל סאואנה מאמן הירוקים אמר בסיום: "זו הולכת להיות סדרה קשה וארוכה, גם אם היינו מפסידים. אני לא מרוצה מהדרך ששיחקנו אנחנו יכולים להיות יותר טובים, ניצחנו כי שיחקנו יותר טוב בסיום. רומן לקח ריבאונד שניצח לנו את המשחק. בסופו של דבר קבוצות טובות מנצחות. הריבאונד ניצח לנו את המשחק."

קלעים מובילים במכבי: דשילדס 21 נק', וורקמן 15 נק' 1\7 מהעונשין, גיבנס 13 נק', פישר 11 נק', קופרברג וסורקין 9 נק' כ"א.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.