מופע יחיד - ניצחון למכבי

מאת אבירן אסולין | רוקאביצה וצמד ענק של שון וייסמן נתנו לירוקים 3-1 והבטיחו כמעט סופית הכרטיס לאירופה. הקהל קרא לפריי להישאר. בלבול: "שאפו לשחקנים על המהפך"

כן מאריך חוזה, לא מאריך חוזה, כן בסגל, לא בסגל. זה בכלל לא משנה. שון וייסמן ענה הערב לכל המבקרים שלו עם עם צמד לוהט בדרך למהפך עוד במחצית הראשונה. החלוץ, שרשם אולי את משחקו הטוב ביותר בירוק. החל את החגיגה הפרטית שלו אחרי שבדקה ה-44 השכיב את הגנת באר שבע א-לה מסי וקבע 2-1 גדול.

זה היה הערב של החלוץ שהשלים צמד בדקה ה-50 בדרך הכמעט בטוחה לאירופה בעונה הבאה. בתווך, חנן ממן עוד קבע 1-0 לב"ש בניגוד גמור למהלך המשחק. ניקיטה רוקאביצה השווה בגול גדול שנתן את האות לתחילת החגיגה של וייסמן. מי שמרגיש מהרגע הראשון את אהבת הקהל הוא קרים פריי שזכה לקריאות "תישאר" מהקהל הירוק. בעקבות הניצחון, הירוקים עולים בחזרה למקום השני על חשבון מכבי נתניה ויפגשו בשבוע הבא את הפועל חדרה.
צילום: חגית אברהם.
המשחק נפתח בקצב טוב מצד שתי הקבוצות, שלא סיכנו את השער בפתיחה. השעון סגר 21 דקות בסמי עופר כשרז מאיזה הרים כדור מסוכן לרחבה, ששרק לו החוצה סנטימטרים משערו של לויטה.
בדקה ה-26 באר שבע יצאה להתקפה מעבר, הסלביינק הכניס כדור נפלא לממן ששלח אותו בוולה לקורה של חיימוב ופנימה. 1-0 מפתיע בסמי עופר. 5 דקות להפסקה חנן ממן כמעט והשלים צמד אבל הכדור שלו חמק החוצה. דקה עברה ומליקסון מצא את קבהא לבד ברחבה, הקשר בעט מחמישה מטרים לשמיים.

דקות רעות של הירוקים שנעלמו מאז הפיגור. ממש עם הירידה לחדרי ההלבשה הירוקים יצאו להתקפה מצד ימין עם מנדז'ק שמצא את מאבוקה, הקמרוני העביר רוחב שהגיע לרוקאביצה שבסיבוב אדיר מצא את החיבור של לויטה. גול ענק של החלוץ האוסטרלי. דקה עברה ושון וייסמן יכל להשלים מהפך בסיומה של מתפרצת נהדרת אבל בעט רע החוצה. מצב רודף מצב בסמי עופר ובתוך תוספת הזמן הירוקים משלימים מהפך אדיר. שון וייסמן שוב דהר עם הכדור, חתך את כל ההגנה של באר שבע, עבר את חיימוב בקלילות וגלגל מקרוב 2-1 ענק. מבצע אישי נפלא של החלוץ שמוריד את קבוצתו ביתרון לחדרי ההלבשה.
צילום: חגית אברהם.

5 דקות בתוך המחצית השנייה ושון וייסמן המשיך את הופעת היחיד שלו. החלוץ השתלט על כדור, ומחוץ לרחבה שיחרר כדור שטוח, לויטה לא הגיב טוב וספג את השלישי. צמד גדול לחלוץ.
מכבי שטפה את המגרש ורק במזל גדול האורחת לא ספגה את הרביעי אחרי סדרות החמצות ברחבה. מכבי השתלטה על הנעשה בכר הדשא ובדקה ה-74 גם פלקושצ'נקו רצה להשתתף בחגיגה אבל הכדור שלו עלה גבוה. בדקה ה-79 המשחק נעצר אחרי שוייסמן כבש אבל הvar התערב ומנע מהחלוץ שלושער. בדקה ה-85 פלקושצ'נקו ירה כדור אדיר, לויטה התעופף והדף לקרן. עד הסיום התוצאה נשמרה. 3-1 בסיום.

מרקו בלבול מאמן הירוקים אמר בסיום: "אני חושב שעד השער שספגנו שתי הקבוצות לא הגיעו למצבים, היה לנו קצת קושי עם ממן והסליינבק בארבעים דקות הראשונות. אבל אני שמח על המהפך על האופי, בחצי השני היינו הרבה יותר טובים ומגיע שאפו לשחקנים על היכולת. בחצי השני עשימו התאמות, פחות לחצנו אותם גבוה, התקפות המעבר שלנו היו מעולות והיינו יכולים לכבוש עוד שער. כל שחקן טוב אני רוצה במכבי חיפה, בפרט שחקנים צעירים אבל אני לא נכנס לענייני מו"מ. בכל קבוצת כדורגל עם תחרות על הרכב, תמיד שחקנים חוצים קו אדום ואנחנו כאן לטפל בזה, אני אוהב את האופי, הוא רוצה ולפעמים הוא רוצה יותר מידי של ירדן לפעמים הוא עובר קצת את הגבול, הספסול שלו היה נטו מקצועי.במועדון גדול תמיד תהיה ביקורת לא חשוב מה שלא יהיה, שהגעתי הצבנו מטרות לעשות פלייאוף עליון ואח"כ מקום באירופה ועדיין לא השגנו את זה. אני שמח על ההחלטה שלי ללכת עם הצעירים."

מכבי חיפה: חיימוב, חבשי, ארד, מאיר, מאבוקה (אבו פאני, 68) מנחם, מנדז'ק, פלקושצ'נקו, פריי (דוס סנטוס, 88) רוקאביצה (64, שועה)  וייסמן.

תגובה 1:

מופעל על ידי Blogger.